Idea

Sześć lat temu Andrzej Bachleda-Curuś, najbardziej utytułowany polski narciarz alpejski w historii, podjął się zadania niełatwego, ale możliwego do zrealizowania – misji mającej na celu odrodzenie jego ukochanej dyscypliny. 

Drogą do celu stał się program, nad którym mecenat objęła firma TAURON Polska Energia. Współpraca słynnego sportowca z tak poważnym partnerem stworzyła wyjątkową szansę na wychowanie pokolenia młodych sportowców, którzy napiszą nowy rozdział historii polskiego narciarstwa alpejskiego. Od 2010 roku ze wsparcia programu skorzystało już kilkudziesięciu młodych alpejczyków. Najlepsi z nich trafili do Młodzieżowej Kadry Polski, gdzie z sukcesami reprezentują nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Działania prowadzone w ramach TAURON Bachleda Ski nie ograniczają się wyłącznie do świata sportowej rywalizacji, obejmując także narciarstwo w najpopularniejszym – rekreacyjnym wydaniu. Pod patronatem projektu odbywa się  każdej zimy kilkadziesiąt imprez rozgrywanych w krajowych ośrodkach - są to m.in. Mistrzostwa Polski Amatorów w slalomie i slalomie gigancie, Młodzieżowy Puchar Polski, AZS Winter Cup, Puchar Energetyków, czy Puchar TAURONKA.

Kompleksowe podejście łączące opiekę nad amatorami i profesjonalistami w każdym wieku, współpracę z trenerami, naukowcami, właścicielami stacji narciarskich, wykorzystanie potencjału jaki daje TAURON Polska Energia i autorytet Andrzeja Bachledy – Curusia, sprawiło, że program ten stał się prawdziwym zastrzykiem energii dla narciarstwa alpejskiego w Polsce. 

ZOBACZ FILMOWE PODSUMOWANIE TAURON BACHLEDA SKI 2010 - 2015 >>VIDEO<<

W ciągu minionych 5 lat zaszło wiele ważnych zmian, które pokazały, że cel wyznaczony przez Andrzeja Bachledę – Curusia, jest możliwy do osiągnięcia.  Kolejne etapy drogi do sukcesu, jakim będzie pojawienie się reprezentanta Polski w czołówce Pucharu Świata FIS, wciąż jeszcze przed nami, ale ich konsekwentne pokonywanie w kolejnych latach jest głównym założeniem programu TAURON Bachleda Ski.

created by Web Applications