Szósty rok projektu TAURON Bachleda Ski

pon, 11 kwietnia 2016

45 wydarzeń w 19 ośrodkach, kilka tysięcy uczestników oraz promocja sportowej rywalizacji wśród miłośników narciarstwa w każdym wieku – projekt stworzony przez legendę polskiego sportu Andrzeja Bachledę – Curusia, po raz kolejny zagościł na stokach w całym kraju.

W zakończonym sezonie imprezy rozgrywane pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski zgromadziły na polskich stokach blisko 4000 uczestników. W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku najbardziej utalentowani, młodzi, polscy alpejczycy rywalizowali w czasie 6 dwudniowych przystanków Młodzieżowego Pucharu Polski, a ich starsi koledzy i koleżanki w 5 zawodach z cyklu AZS Winter Cup. Dzięki wsparciu nowego, znakomitego partnera – Audi Polska, do zwycięzcy finałowego starcia studentów powędrowały kluczyki do samochodu Audi A1. Była to najbardziej wartościowa nagroda w historii polskiego narciarstwa alpejskiego, a do walki o nią stanęli najlepsi zawodnicy w kraju.

Podobnie jak w poprzednich latach projekt objął swoim zasięgiem także imprezy, które przyczyniają się do promocji sportowej rywalizacji na stoku wśród miłośników narciarstwa w każdym wieku. 19 przystanków Mistrzostw Polski Amatorów, 3 imprezy z cyklu Pucharu Energetyków, 2 Puchary TAURONKA dla najmłodszych; międzypokoleniowy Puchar Bachledów oraz zawody STAR-Am, bez wątpienia przyczyniły się do tego, że kolor magenta związany z TAURON Bachleda Ski, królował w tym sezonie w polskich ośrodkach narciarskich.

Po raz kolejny partnerem projektu został również producent odzieży i sprzętu narciarskiego – Rossignol, dzięki czemu na najlepszych zawodników wszystkich 45 imprez jakie odbyły się od początku stycznia do końca marca czekały atrakcyjne nagrody.

Projekt Andrzeja Bachledy - Curusia to nie tylko zawody narciarskie, ale także współpraca z najlepszymi polskimi narciarzami. Na początku tego sezonu grupa młodych alpejczyków, którzy zauważeni zostali na wczesnym etapie swojej kariery i przez kolejne kilka lat objęci byli profesjonalną opieką trenerską, dołączyła do Kadry Młodzieżowej w narciarstwie alpejskim. Współpracę z TAURON Bachleda Ski podjął w tym roku 8 - krotny Mistrz Polski we Freeskingu Szczepan Karpiel – Bułecka, który sięgnął niedawno również po tytuł Mistrza Słowacji w konkurencji slopestyle. Od kilku lat z programem związana jest też reprezentantka Polski w Pucharze Świata FIS w konkurencji skicross – Karolina Riemen Żerebecka, która w tym sezonie zajęła bardzo dobre 8. miejsce w zawodach Pucharu Świata rozegranych na olimpijskim torze w Pyeong Chang, doskonale zaprezentowała się też w czasie legendarnych X Games w Aspen, gdzie zajęła 7. miejsce, a zimę zakończyła świetnym 2. miejscem w Pucharze Europy w St Francois Longchamp we Francji.

Sezon zimowy 2015/2016 przeszedł do historii. Choć tegoroczna zima postawiła przed organizatorami wiele wyzwań, odbyły się wszystkie wydarzenia sportowe, zaplanowane w ramach programu TAURON Bachleda Ski. Jak podsumowuje Andrzej Bachleda – Curuś - „Ogromne brawa należą się organizatorom, bo przygotowania wymagały to od nich naprawdę dużego wysiłku. Świetnie wypadł w tym sezonie Puchar Energetyków dla pracowników TAURONA. Jestem również bardzo zadowolony z drugiej edycji Pucharu Bachledów, która pozwoliła spotkać na stoku dawnych mistrzów narciarstwa. Dziękuję wszystkim pracownikom poszczególnych stacji narciarskich, którzy przez cały sezon z nami byli i wspierali tę naszą wspólną inicjatywę.” 

created by Web Applications