Narciarski weekend na Podhalu

czw, 10 marca 2016

W nadchodzący weekend (12 – 13 marca) odbędą się dwie narciarskie imprezy pod patronatem projektu TAURON Bachleda Ski. W sobotę najmłodsi alpejczycy spotkają się na zakopiańskiej Harendzie podczas Pucharu TAURONKA. Następnego dnia w ośrodku narciarskim Bania w Białce Tatrzańskiej na pasjonatów białego szaleństwa czeka wspaniałe narciarskie wydarzenie – Puchar Bachledów.

Marcowa pogoda nie rozpieszcza narciarzy, co jednak nie przeszkadza w organizacji kolejnych imprez tego sezonu. W sobotę (12 marca) na stoku stacji narciarskiej Harenda kilkudziesięciu najmłodszych alpejczyków stanie na starcie drugiego w tym roku Pucharu TAURONKA. Obecnie ośrodek jest już zamknięty, a cały śnieg zalegający na stoku ma zostać zgromadzony przy wyciągu orczykowym, tak aby stworzyć jak najlepsze warunki do rywalizacji i dobrej zabawy dla dzieci. W zawodach mogą wziąć udział zawodnicy i zawodniczki w wieku od pięciu do dwunastu lat.

W niedzielę na terenie ośrodka narciarskiego Bania w Białce Tatrzańskiej odbędzie się prawdziwe święto narciarstwa alpejskiego. W drugiej edycji zawodów o Puchar Bachledów spotkają się zespoły złożone z 6 zawodników, reprezentujących różne kategorie wiekowe. Będą oni rywalizować w konkurencji super-slalom w myśl zasady „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest najbardziej utytułowany polski alpejczyk – Andrzej Bachleda-Curuś.

Wciąż można jeszcze zapisać się do udziału w obydwu imprezach. Wszelkie informacje o zgłoszeniach dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładkach Puchar TAURONKA oraz Puchar Bachledów.

 

created by Web Applications