Młodzi i ambitni

pon, 25 kwietnia 2016

Michał Michalik, Magdalena Łuczak i Bartosz Szkoła, to jedni z najlepszych młodych narciarzy w Polsce. Cała trójka triumfowała w tym sezonie w swoich kategoriach wiekowych w pucharze Polski w narciarstwie alpejskim. Sukces sportowy, to efekt ciężkiej pracy i konsekwencji w dążeniu do celu.

Mają od 14 do 16 lat, a nawet od ośmiu starają się łączyć regularne treningi z codziennymi obowiązkami w szkole i domu. To najlepsi zawodnicy Młodzieżowego Pucharu Polski TAURON Bachleda Ski w narciarstwie alpejskim. Sportowcy, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy, wsparciu rodziców, trenerów i klubów sportowych stanęli na najwyższych stopniach podium, najważniejszych młodzieżowych zawodów w Polsce.

„Trenuję mniej więcej od 7 - 8 lat. Narciarstwo jest dla mnie najważniejsze. Spędzam najwięcej czasu właśnie na treningu. Motywuje mnie konkurencja, przyjaciele oraz po prostu chęć bycia najlepszym. W tym sezonie udało mi się zrealizować moje najważniejsze cele, czyli zwycięstwo w generalce Młodzieżowego Pucharu Polski TAURON Bachleda Ski oraz wyjazd na zawody Trofeo Topolino.” – mówi Bartosz Szkoła, najlepszy w tym sezonie w kategorii Junior C, który wśród celów na kolejny rok wymienia m.in. powtórzenie sukcesu w starszej grupie wiekowej.

Także dla Magdaleny Łuczak, triumfatorki Młodzieżowego Pucharu Polski w kategorii Junior B (roczniki: 2000 – 2001), dobry wynik w najważniejszych, krajowych zawodach juniorskich ma bardzo duże znaczenie, ale podobnie jak Bartosz chce także zmierzyć się z rówieśnikami z całej Europy - „Chciałabym powtórzyć tegoroczny sukces i triumfować w klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski TAURON Bachleda Ski, ale oprócz tego pojechać też na najważniejsze zawody FIS dla Juniorów B.

„Poziom polskiego narciarstwa alpejskiego z roku na rok jest coraz wyższy. Można zaobserwować sporo pozytywnych zmian, które w najbliższych latach powinny przynieść efekty w postaci dobrych wyników” – ocenia z kolei Michał Michalik, zwycięzcą tegorocznego Młodzieżowego Pucharu Polski w tej samej grupie wiekowej, dla którego poprawa liczby punktów FIS zajmuje zdecydowanie najważniejsze miejsce wśród celów na kolejny sezon. 

Najlepsze wykorzystanie potencjału jaki drzemie w młodych zawodnikach, to klucz do sukcesów polskich sportowców na arenie międzynarodowej. W Polsce nie brakuje utalentowanych i ambitnych alpejczyków, którzy - jak pokazuje przykład Bartosza, Magdaleny i Michała – nie boją się rywalizacji poza granicami kraju. Miejmy nadzieję, że za kilka lat będziemy mogli cieszyć się ich sukcesami jako reprezentantów Polski na najważniejszych zawodach na świecie.

created by Web Applications