Łączy nas prosta sprawa: narciarstwo alpejskie

śro, 20 kwietnia 2016

We wtorek (19 kwietnia) Mateusz Habrat odebrał w Warszawie kluczyki do nowego Audi A1. Samochód osobowy był główną nagrodą w tegorocznym AZS Winter Cup, ufundowaną przez partnera cyklu - program TAURON Bachleda Ski. O znaczeniu tej współpracy i rozwoju zawodów alpejskich w Polsce mówili obecni na miejscu Andrzej Bachleda – Curuś oraz Dariusz Piekut, wiceprezes AZS.

Zawody AZS Winter Cup, w których startują reprezentanci uczelni wyższych z całego kraju, uznawane są za jedne z najważniejszych wydarzeń w świecie polskiego narciarstwa alpejskiego. Najlepiej przygotowane trasy, organizacja i wyjątkowa atmosfera sprawiają, że na starcie spotkać można czołowych specjalistów od slalomu i slalomu giganta w Polsce. W minionym sezonie, dzięki wsparciu programu TAURON Bachleda Ski, dziesięcioro najlepszych zawodników i zawodniczek całego cyklu miało szansę powalczyć o samochód osobowy Audi A1.

Kluczyki powędrowały ostatecznie do Mateusza Habrata z Zakopanego. Odbierając auto w miniony wtorek w salonie Audi Rowiński – Wajdemajer w Warszawie podkreślił znaczenie, jakie tak wartościowe nagrody mają dla poziomu rywalizacji sportowej na polskich stokach - „Narciarstwo alpejskie jest sportem dosyć niewdzięcznym, gdzie o dobre nagrody trudno, nawet na zawodach najwyższej rangi. Dlatego uważam, że nagroda o takiej wartości, na takich fajnych i medialnych zawodach jakimi są Winter Cup, bardzo podnosi poziom rywalizacji. To z resztą widać po liście startowej, gdzie znaleźć można zawodników startujących w zawodach FIS, czy Mistrzostwach Polski.“

„Łączy nas prosta sprawa – wyczynowe narciarstwo alpejskie. Ruch studencki, sportowy jest dla nas szalenie ważny. Stąd nasze zainteresowanie sponsoringowe. Z naszej strony była to oferta w postaci nagrody, a z drugiej strony piękny prezent w postaci wspaniale zorganizowanych zawodów i ogromnego zainteresowania TAURONEM i naszym programem. Moim zdaniem te zawody powinny być objęte patronatem i Polskiego Związku Narciarskiego i FIS, mieć wymiar międzynarodowy” – tłumaczy Andrzej Bachleda – Curuś, pomysłodawca programu odbudowy polskiego narciarstwa alpejskiego. 

„Życzyłbym sobie tylko takich partnerów jak TAURON Bachleda Ski, bo po pierwsze prestiżowa nagroda, która sprawia że AZS Winter Cup są zawodami, które w Polsce się nie zdarzają. Po drugie, sam udział Pana Andrzeja Bachledy – Curusia jest dla narciarzy czymś wyjątkowym. Tak powinno być - są uczniowie, jest mistrz, a my stwarzamy warunki żeby te zawody jak najlepiej się odbywały.“ – dodaje ze swojej strony Dariusz Piekut, wiceprezes AZS i organizator Winter Cup.

Przekazanie auta było wspaniałym akcentem na zakończenie 6. sezonu programu TAURON Bachleda Ski. Podobnie jak w minionych latach celem prowadzonych w jego ramach działań była odbudowa i promocja sportowej strony narciarstwa alpejskiego w Polsce. Jak mówi Andrzej Bachleda – Curuś pojawienie się prestiżowych partnerów jest jednym ze środków, które z pewnością pomogą w osiągnięciu tego celu - „Jest dużo lepiej. Pojawienie się sponsorów, to efekt pracy całej grupy pracującej przy TAURON Bachleda Ski. To jest pierwszy krok, z którego powinniśmy się cieszyć, ale to jeszcze nie koniec. Kolejny etap jest taki, żeby spośród tych studentów, czy studentek ktoś wszedł do pierwszej 30 – tki Pucharu Świata!”

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

created by Web Applications