Kolejny sezon Młodzieżowego Pucharu Polski zakończony!

czw, 24 marca 2016

W dniach 23-24 marca na stoku stacji narciarskiej Suche rozegrane zostały ostatnie w tym sezonie zawody Młodzieżowego Pucharu Polski TAURON Bachleda Ski w konkurencji slalom. W klasyfikacji generalnej kategorii Junior B zwyciężyli: Magdalena Łuczak (UKS MitanSki Zakopane) i Michał Michalik (KKN Siepraw-Ski). Z kolei wśród Juniorów C najlepsi byli Katarzyna Hreśka (KS „Firn” Zakopane) oraz Bartosz Szkoła (UKS MitanSki Zakopane).

Zarówno w środę, jak i czwartek rywalizacji młodych alpejczyków towarzyszyła piękna pogoda i bardzo dobre warunki. Była to ostatnia okazja na poprawę pozycji w klasyfikacji generalnej tegorocznego cyklu, dlatego w czasie zmagań na trasie slalomu nie brakowało prawdziwych sportowych emocji!

Pierwszego dnia imprezy w starszej kategorii wiekowego – Juniorów Młodszych – bezkonkurencyjni byli Aniela Sawicka (KS MMS Dendysski) oraz Norbert Wróbel (KKN Siepraw-Ski). W Młodzikach kolejny - już dziewiąty w tym sezonie - triumf odniosła Katarzyna Hreśka. Wśród chłopców najszybszy w obu przejazdach był Błażej Budz (Rusiński Ski-Max). W czwartek najlepiej wśród Juniorów B z trasą poradzili sobie Aniela Sawicka i Jan Grodecki (MKN „Zryw”). W Juniorach C na najwyższym stopniu podium stanęli Gabriela Hopek (KKN Siepraw-Ski) i Bartosz Szkoła (UKS MitanSki Zakopane).

Po finałowych zmaganiach na Podhalu poznaliśmy wszystkich tegorocznych zwycięzców klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski TAURON Bachleda Ski. Najwięcej punktów w tym sezonie zgromadziła Katarzyna Hreśka, która pewnie z dorobkiem 980 pkt. wygrała klasyfikację Juniorek C. W gronie chłopców w tej kategorii wiekowej, po zaciętej walce w ostatnich startach najlepszym zawodnikiem tego sezonu okazał się Bartosz Szkoła, który na swoim koncie zgromadził 800 pkt. W starszej kategorii wiekowej wśród dziewcząt najcenniejsze trofeum powędrowało do rąk Magdaleny Łuczak, która zakończyła sezon z 900 pkt. Najlepszym Juniorem C okazał się natomiast Michał Michalik, który zgromadził 823 pkt.

Tegoroczna zima była bardzo chimeryczna, ale mimo to Młodzieżowy Puchar Polski szczęśliwie dobiegł do końca. Wykrystalizowała się pewna grupa bardzo zdolnych chłopaków i dziewcząt. Puchar Polski dla młodych narciarzy jest dla mnie absolutnie imprezą konieczną, choć wysiłek organizatorów był w tym sezonie naprawdę bardzo duży. My jako TAURON Bachleda Ski wiernie temu wydarzeniu towarzyszyliśmy i wierzę w to, że odnieśliśmy w tym sukces.” – podsumował tegoroczny sezon Młodzieżowego Pucharu Polski najbardziej utytułowany alpejczyk w historii polski i twórca projektu TAURON Bachleda Ski – Andrzej Bachleda-Curuś.

Pierwsze trójki w poszczególnych kategoriach klasyfikacji generalnej Młodzieżowego Pucharu Polski TAURON Bachleda Ski 2015/2016 znaleźć można poniżej.

 

Juniorki C:

1. Katarzyna Hreśka (KS „Firn” Zakopane) 980pkt.

2. Gabriela Hopek (KKN Siepraw-Ski) 720pkt.

3. Maria Soons (KS Narciarnia Nowy Sącz) 575pkt.

 

Juniorzy C:

1. Bartosz Szkoła (UKS MitanSki Zakopane) 800pkt.

2. Błażej Budz (Rusiński Ski-Max) 725pkt.

3. Bartłomiej Sanetra (MKS „Skrzyczne” Szczyrk) 692pkt.

 

Juniorki B:

1. Magdalena Łuczak (UKS MitanSki Zakopane) 900pkt.

2. Aniela Sawicka (KS MMS Dendysski) 695pkt.

3. Julia Włodarczyk (KS Narciarnia Nowy Sącz) 642pkt.

 

Juniorzy B:

1. Michał Michalik (KKN Siepraw-Ski) 823pkt.

2. Norbert Wróbel (KKN Siepraw-Ski) 709pkt.

3. Jan Grodecki (MKN „Zryw”) 672pkt.

created by Web Applications