Karolina Riemen Żerebecka 2. w Pucharze Europy!

pią, 11 marca 2016

Reprezentująca Polskę w narciarstwie dowolnym w konkurencji skicross Karolina Riemen Żerebecka zajęła w piątek (11 marca) drugie miejsce w zawodach Pucharu Europy w St Francois Longchamp.  

Zawody we Francji były dla zawodniczki wspieranej przez TAURON Bachleda Ski ostatnimi startami w tym sezonie. Dwudniowa rywalizacja w zawodach Pucharu Europy była bardzo udana dla reprezentantki Polski. W czwartek zajęła wysokie szóste miejsce, a następnego dnia zakończyła rywalizację na drugim stopniu podium. Dwukrotnie najlepsza była Szwajcarka Katrin Mueller.

Na starcie we Francji pojawiły się zawodniczki z czołówki Pucharu Świata, w tym m.in. Katrin Mueller, która zajęła 4. miejsce w ostatnich zawodach Pucharu Świata w Arosa. Tor nie był trudny, bardziej supergigantowy, ale bardzo ważne było dobre wyjście z bramki startowej. Wejście do finału nie było proste i kosztowało mnie wiele wysiłku, ale cieszę się że się udało.” – skomentowała swój ostatni występ jedyna reprezentantka Polski w skicrossie.

W czwartek na drugim miejscu znalazła się Szwedka Alexandra Edebo a trzecia była Austriaczka Christina Staudinger. Drugiego dnia rywalizacji, na trzeciej pozycji, za Mueller i Riemen Żerebecką uplasowała się reprezentantka Wielkiej Brytanii Emily Sarsfield.

Tegoroczny sezon był udany dla Karoliny Riemen Żerebeckiej, kilkukrotnie kończyła rywalizację w czołowej 10. Pucharu Świata, a na prestiżowych zawodach X-Games wygrała mały finał i zajęła bardzo dobre 7. miejsce. „Z całego sezonu jestem bardzo zadowolona. Cieszę się, że mimo poważnej kontuzji i operacji kręgosłupa, którą miałam w kwietniu zeszłego roku, udało mi się szybko dojść do pełnej sprawności i walczyć o wysokie lokaty. Jutro wracam do Polski, gdzie będę jeszcze trenować supergigant. Kwiecień mam wolny, a w maju rozpoczynam przygotowania do kolejnego sezonu.“ – podsumowała sezon jedenasta zawodniczka klasyfikacji generalnej zawodów Pucharu Świata 2015/2016. 

created by Web Applications