Finałowe starcie w Młodzieżowym Pucharze Polski

czw, 17 marca 2016

Następny tydzień przyniesie rozstrzygnięcia w tegorocznym cyklu Młodzieżowego Pucharu Polski w narciarstwie alpejskim. W dniach 21-24 marca młodzi alpejczycy zmierzą się na stoku stacji Suche-Ski.

 

Zima powróciła na Podhale. W ciągu kilku ostatnich dni spadło kilkanaście centymetrów białego puchu a warunki na stokach znacznie się poprawiły. Dzięki temu zaplanowane na przyszły tydzień kolejne imprezy pod patronatem projektu TAUROBN Bachleda Ski uda się zorganizować na dobrze przygotowanych trasach. Od poniedziałku (21 marca) do czwartku (24 marca) najlepsi alpejczycy młodego pokolenia zmierzą się w slalomie gigancie oraz trzech slalomach, które odbędą się w stacji Suche-Ski.

W czasie czterodniowej rywalizacji do zdobycia będzie aż 400 punktów do klasyfikacji generalnej, więc jest o co walczyć. Po czterech przystankach tegorocznego Młodzieżowego Pucharu Polski najbliżej końcowego triumfu jest Katarzyna Hreśka (KS „FIRN” Zakopane). Prowadząca obecnie w klasyfikacji generalnej Juniorek C, aż sześciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium i łącznie zgromadziła 680 pkt. Reprezentantka zakopiańskiego klubu ma 273 punkty przewagi nad drugą zawodniczką Marią Soons (KS Narciarnia Nowy Sącz) i 300 nad Gabrielą Hopek (KKN Siepra-Ski). W klasyfikacji końcowej chłopców w tej kategorii wiekowej na czele znajduje się Bartosz Szkoła (UKS MitanSki Zakopane), który do tej pory zdobył 520 punktów. Drugi zawodnik – Błażej Budz (Rusiński Ski-Max) traci tylko 35 pkt, a trzeci – Bartłomiej Sanetra (MKS „Skrzyczne” Szczyrk) 44 punkty.

W starszej kategorii wiekowej – Juniorów B, wśród dziewcząt na prowadzeniu jest obecnie Magdalena Łuczak (UKS MitanSki Zakopane) z dorobkiem 540 punktów. Na drugim miejscu ex aequo sklasyfikowane są Karolina Pieprzak (KSS Szkoła Mistrzów) oraz Julia Włodarczyk (KS Narciarnia Nowy-Sącz), które mają po 440 pkt. W walce o końcowy triumf liczyć się będzie również zawodniczka zajmująca obecnie 4. miejsce – Aniela Sawicka (405 pkt.)

Wśród chłopców startujących w starszej kategorii wiekowej najlepiej w tym sezonie radzi sobie Michał Michalik (KKN Siepraw-Ski). W dotychczasowych startach zdobył 665 punktów, co czyni go zdecydowanym faworytem do końcowego triumfu. Drugie miejsce, ze stratą 256 punktów, zajmuje klubowy kolega Michalika – Norbert Wróbel, a na trzecim miejscu plasuje się Grzegorz Kowalczyk (UKS MitanSki Zakopane), który w ośmiu dotychczasowych startach wywalczył 375 punktów.

Cztery dni narciarskich zmagań w Suchym będą z pewnością pełne emocji i to właśnie na stoku podhalańskiej stacji rozegra się decydująca walka, po której poznamy triumfatorów Młodzieżowego Pucharu Polski TAURON Bachleda Ski 2015/2016. 

created by Web Applications